top of page

                                                  Хмарки слів

 

Хмарка слів (хмара тегів, або зважений список) – це візуальне відтворення списку слів, категорій, міток чи ярликів на єдиному спільному зображенні. За допомогою хмар слів можна візуалізувати термінологію з певної теми у більш наочний спосіб. Це сприяє швидкому запам'ятовуванню інформації.
Залучення цього методу доречне на уроках з будь-якої навчальної дисципліни. 

 

1. Word It Out
Це один з найпростіших сервісів, який дозволяє робити хмара слів без реєстрації з тексту, що вводиться або посилання.
В налаштуваннях можна поміняти шрифт, кольори слів і фону. Зручною є кнопка випадкових налаштувань, за допомогою якої можна генерувати різні варіанти. Плюс сервісу - правильне відображення кириличних шрифтів.

Після створення хмари її можна завантажити у вигляді зображення або поділитися за допомогою посилання.

2. Tagul

Цей сервіс також дозволяє створити хмару слів безпосередньо у вікні вашого браузера, але вимагає швидкої реєстрації за допомогою одного з ваших акаунтів в соціальних мережах.
Текст також можна додати вручну або вказати посилання. Налаштування дозволяють змінити більшість параметрів, а наявність бібліотеки форм - створити хмарку слів, яке буде відрізнятися від звичного. Для правильного відображення кирилиці необхідно вибрати один з підтримуваних шрифтів (виділені синім кольором).

Після завершення створення хмарку слів можна скачати на свій комп'ютер у форматі png, а також поділитися ним з допомогою посилання (при наведенні на слово воно буде збільшуватися). У Pro-версії сервісу є можливість скачати векторний svg файл.

3.Wordcloud.pro

За допомогою сервісу можна зробити хмарку слів, листівку у вигляді привітання, рекламний банер або постер.
Всього потрібно виконати кілька кроків: зареєструватися на сайті сервісу, вибрати потрібний шаблон, додати потрібні слова (можна скористатися доступною колекцією тексту) і зберегти дизайн для друку або для соціальних мереж. Є базовий, безкоштовний тариф. У ньому доступна колекція ескізів, можна використовувати для особистих і комерційних цілей. Також ви може прочитати докладну інструкцію в блозі студії про створення хмари слів.

4.WordArt.com

WordArt.com - це творець текстового хмарного словника, який дозволяє вам створювати дивовижні та унікальні текстові хмарні додатки.
Професійні результати якості можуть бути досягнуті в найкоротші терміни навіть для користувачів, які не мають попереднього знання графічного дизайну.

Можливості використання хмари слів  на уроці: 

в «хмару» можна "зашифрувати" тему уроку, яку учні повинні визначити; 
 «хмара» може слугувати в якості опорного конспекту для подачі нового матеріалу чи його узагальнення; 
можна запропонувати дітям прочитати в «хмарі» головне питання, на яке необхідно знайти відповідь протягом уроку; 
скласти речення або розповідь, використовуючи якомога більше слів з «хмари»; 
впізнати твір за текстом; 
показати «хмару», складену зі слів, що відповідають темі уроку, і попросити пояснити їх зміст;
перетворити нудний текст в цікаву головоломку;
написати зашифровану листівку героєві твору чи письменнику;
зробити "хмарку" підказок до художнього твору чи оглядової теми;
повторити основні поняття теми, що вивчаєтся
.

Word Art 10 (3).png
Word Art 10.png
Word Art 10 (4).png
Word Art 10 (1).png

                                                                     Ребуси

Одним із засобів активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках мови і літератури, а також у позакласній діяльності є застосування ребусів. Пропоную до уваги яскраві ребуси, які можна використовувати на уроках мови і літератури, а також у позакласній діяльності.

підмет.jpg
додаток.jpg
речення.jpg
слово.jpg

                                                                     QR-коди 

Що таке QR-код?
QR-код (з англійської Quick Response Code «швидкий відгук») – це графічне зображення, в якому зашифрована певна інформація, посилання на сайт чи окрему його сторінку. QR-коди дозволяють отримати миттєвий доступ до будь-якої інформації з мережі інтернет за допомогою смартфонів.
Як це працює?
На відміну від штрих-коду, сканування якого можливе за допомогою тонкого лазерного променя, зчитування QR-коду відбувається за допомогою звичайної камери типового смартфона. Для цього на ньому має бути попередньо встановлена відповідна програма-сканер.
Чому це зручно?
Із залученням QR-кодів можна зашифровувати та отримувати швидкий доступ фактично до будь-якої інформації у мережі інтернет: відео на YouTube, певної геолокації на Google картах, e-mail, посилання на сторінку профілю у соціальних мережах, сайту чи блогу, аудіофайл, книгу тощо. Або у такий спосіб може бути закодовано невеличкий текст чи номер телефону, який можна «зчитати» навіть без доступу до мережі інтернет.
Переваги використання QR-кодування:

швидко: дозволяє отримати миттєвий доступ до закодованої інформації;
зручно: вміщує великі об'єми відомостей у невеликому зображенні (4296 символів, а це більше, ніж 2 аркуші машинописного тексту);
просто: розміщувати код можна на будь-якій рівній поверхні (аркуш, стіна, підлога, бетоноване шкільне подвір'я тощо).
Чому це варто використати у навчальному процесі
Сучасні учні практично не уявляють життя без смартфона. Адже з його використанням сучасними підлітками здійснюються більшість повсякденних дій: спілкування у соціальних мережах, переглядання фільмів, розваги, пошук потрібної інформації, прослуховування музики тощо. Тому залучення технологій з використанням мобільного телефону на уроках додатково заохотить школярів до вивчення вашого предмету! На цьому ідеї не обмежуються! Формат використання такого кодування може бути значно різноманітнішим!

Приклад використання кодів на уроках російської мови.

42500447_517814875359226_315124482106720
42480557_238351540178240_184876133246409
42476353_713002542410023_518317812922449
42399708_337909380088753_566192527028256
42427600_2099888810273623_91771901476014

КАРТКИ ДЛЯ ГРУПОВОЇ ТА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

Більше карток із зарубіжної літератури ви зможете знайти на сторінці "Розробки"

bottom of page